ABM dla Ukrainy

W ABM Wyposażamy Sklepy angażujemy się w pomoc dla Ukrainy. Organizujemy pomoc materialną oraz finansową. Kiedy dowiedzieliśmy się o wojnie, nasza reakcja była niemal natychmiastowa. Udostępniliśmy ośrodek szkoleniowy ABM w Brzeźnicy dla bliskich naszych pracowników z Ukrainy.

 

ABM Wyposażamy Sklepy – Pomagamy Ukrainie

Ośrodek szkoleniowy w Brzeźnicy

W Brzeźnicy schronienie znalazły kobiety, nastolatkowie i dzieci – łącznie 12 osób. Najmłodsza dziewczynka – Alisa – ma zaledwie 2 lata. Osobom, które gościmy w ośrodku, zapewniamy pomoc żywnościową. Pomagamy w odnalezieniu się w nowym miejscu i poszukiwaniu pracy. Do codziennego transportu zorganizowaliśmy dla nich rowery. W pomoc angażują się także sami mieszkańcy Brzeźnicy, którzy okazują swoją życzliwość dla gości z Ukrainy. Doceniamy nawet drobne gesty jak na przykład pomoc w przygotowaniu rowerów do jazdy.

 

Przekazujemy dary na Ukrainę

W ABM dzielimy się także naszą przestrzenią magazynową. W krakowskiej centrali ABM powstało centrum logistyczne do gromadzenia, przygotowywania, a następnie transportu darów. Nasza pomoc koncentruje się na przekazywaniu potrzebującym żywności oraz artykułów higienicznych.

Dary przekazaliśmy między innymi proboszczowi polskiego kościoła św. Józefa. Kościół ten znajduje się w Szeginie, wsi znajdującej się około 3 kilometry od przejścia granicznego w Medyce. Dary przekazywane są dla osób, które zmierzają do Polski, aby znaleźć bezpieczne schronienie. Rzeczy trafiły już do mieszkańców Białej Cerkwi oraz osób organizujących pomoc na granicy w Medyce. Przekazaliśmy także żywność do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu, który pomaga uchodźcom. W ramach pomocy poświęcamy również swój czas wolny. Jedną z ostatnich akcji był sobotni transport darów do granicy polsko-ukraińskiej busami ABM.

Aby zwiększyć wymiar i skuteczność pomocy, połączyliśmy siły z firmami, fundacjami, organizacjami i osobami prywatnymi. Uruchomiliśmy sieć kontaktów prywatnych i biznesowych. W efekcie podjęliśmy współpracę między innymi z Nowohuckim Centrum Kultury, Szkołą Podstawową nr 137 w Krakowie, Fundacją Pro NGO, Fundacją Underground, Elfa Pharm i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Krakowie.

Wróć
Post Thumbnail