ABM sponsorem głównym Marcina Szarpaka

Sponsorujemy wyjazd Marcina Szarpaka na 5. Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym, które odbędą się w Samoens we Francji. Dzięki naszemu wsparciu Król Lodu już 11-15 stycznia 2023 roku zmierzy się z rywalami z całego świata.

 

ABM sponsorem wyjazdu Marcina Szarpaka na mistrzostwa

Sukces Marcina Szarpaka wynika z pasji, nieustannego przekraczania własnych ograniczeń i przyzwyczajania organizmu do lodowatej wody. Dotychczasowe sukcesy pływaka są potwierdzeniem tego, że warto walczyć o marzenia!

W ABM kibicujemy osobom, które żyją z pasją. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć Marcina. Zwłaszcza że chętnie rozwijamy swoje pasje, pomagając przy tym innym. Działamy dla osób potrzebujących poprzez sztukę i uczestniczymy w charytatywnych akcjach sportowych.

Nowy rok to dobry powód, aby wyznaczyć kolejne cele i realizować marzenia. Dla Marcina Szarpaka celem jest zdobycie tytułu mistrza świata w zimowym pływaniu po raz drugi. Król Lodu pierwsze wielkie zwycięstwo odniósł podczas 4. Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym. Miały one miejsce w dniach 4-6 lutego 2022 roku w Głogowie. Ustanowił wówczas rekordy świata na dystansie 250, 500 i 1000 metrów. Kilometrowy dystans przepłynął w czasie 11 minut i 48 sekund. Mistrzostwa ukończył z tytułem Króla Lodu jako pierwszy polski pływak. Jego osiągnięcie zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Najszybciej przepłynięty 1 km w lodowatej wodzie”.

Osiągnięcia Marcina są potwierdzeniem tego, że sukces zawodnika wynika z połączenia pasji i ciężkiej pracy. Pierwsze kroki w lodowatej wodzie były wyzwaniem nawet dla tak wprawionego pływaka, jakim jest Marcin. Niska temperatura wody sprawia, że treningi są naprawdę wymagające i bolesne. Musiało upłynąć trochę czasu, zanim organizm Marcina zaadaptował się do takich warunków. Dla Króla Lodu nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Dzięki determinacji i regularnym treningom odniósł sukces na skalę światową!

 

Od pierwszych sukcesów do mistrza świata

Król Lodu pływanie trenuje od kilkunastu lat. Zwykłe uczęszczanie na basen przerodziło się w regularne treningi, które zaowocowały pierwszymi zwycięstwami w konkursach krajowych. Jako nastolatek zdobył złote medale podczas Mistrzostw Śląska i Zawodów Pływackich o Puchar Rosomaka.

Następnie Król Lodu zainteresował się dyscypliną open water – pływaniem na wodach otwartych. W 2017 roku odniósł zwycięstwo na dystansie 5000 metrów podczas IV Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym Na Wodach Otwartych.

Kolejną dyscypliną, którą zainteresował się sportowiec, było pływanie zimowe. Tym mianem określa się pływanie w wodzie, której temperatura wynosi do 5 stopni Celsjusza. Pierwsze treningi rozpoczął w 2018 roku. Jednocześnie z sukcesem startował między innymi w Mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski. Został też zawodnikiem klubu sportowego Silesia Winter Swimming, który współpracuje z federacją International Ice Swimming Association (IISA), organizatorem Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym.

Po zwycięstwie 4. Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym, Król Lodu uczestniczył w zawodach krajowych. Podczas zawodów Zimno i Fajnie w Łodzi uzyskał złoty medal w kategorii open oraz wiekowej. Dystans 1000 metrów przypłynął w czasie 11 minut i 32 sekund. To pierwsza impreza sportowa, podczas której Marcin stanął na podium wspierany przez ABM – głównego sponsora Króla Lodu.

Kolejny sukces przyniosły Marcinowi zawody Ice Cup Poland w Dąbrowie Górniczej. Przepłynął 500 metrów z czasem 6 minut i 31 sekund. Po zawodach w Świętochłowicach Marcin poświęca się całkowicie treningom, podczas których przygotowuje się do 5. Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym we Francji. Jego trenerem jest Wojciech Głyk, syn Kazimierza Głyka, franchisobiorcy ABM w Katowicach. Wojciech to medalista mistrzostw Polski w pływaniu na dystansie 1500 metrów oraz były członek Kadry Narodowej w pływaniu.
Zajmuje się zawodowo treningiem pływaków oraz przygotowaniem motorycznym kierowców rajdowych.

Jako miłośnicy sportu wspieramy i kibicujemy Marcinowi w utrzymaniu tytułu mistrza świata. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wielkiej pasji Króla Lodu już wkrótce poczujemy wielkie sportowe emocje!

Wróć
Post Thumbnail