ABM w prestiżowym wyróżnieniu Diament Forbesa 2023

Otrzymaliśmy tytuł Diament Forbesa 2023 w 15. edycji tego wyjątkowego rankingu. Wyróżnienie przyznaje miesięcznik Forbes wraz z wywiadownią Dun & Bradstreet. Uzyskują je polskie firmy prywatne, które cechują się niezwykle dynamicznym rozwojem. To już trzeci Diament przyznany ABM.

 

ABM wśród najprężniej rozwijających się polskich firm

Ranking Diamenty Miesięcznika Forbes to zestawienie firm, które w ciągu trzech lat znacząco podniosły swoją wartości. Warunkiem znalezienia się wśród laureatów był co najmniej 15-procentowy wzrost.

Średnia ważona wzrostu ABM wyniosła 15,76 procent. Wartość sprzedaży za 2021 rok obliczono na 64,2 mln złotych, a zysk netto na 6,2 mln złotych.

Zwycięskie przedsiębiorstwa podzielono według 16. województw, wyszczególnionych dodatkowo według wartości przychodów. W rankingu znaleźliśmy się w kategorii „firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł”. Wyniki znajdują się w dodatku do polskiego wydania Forbesa z lutego 2023.

 

Zasady nominacji Diamentów Forbesa 2023

Jak powstawał ranking Diamentów Forbesa 2023? Zestawienie zwycięskich firm przygotowuje miesięcznik „Forbes” we współpracy z wywiadownią gospodarczą. Wywiadownia tworzy bazę przedsiębiorstw na podstawie zebranych danych finansowych za okres 2017-2021.

W rankingu uwzględnione są firmy, które spełniają poniższe warunki:
– wysoka płynność bieżąca,
– dodatni wynik finansowy,
– dodatnia wartość kapitałów własnych,
– przychody ze sprzedaży wynoszące co najmniej 5 mln złotych.
– rentowność,
– brak zaległych płatności.

W dalszej analizie eksperci posłużyli się metodą szwajcarską. To metoda wyceny przedsiębiorstw, która uwzględnia zarówno zdolność do generowania zysków, jak i wartości niematerialne. Na przykład know-how firmy i wartość reputacji.

Diamenty to wyjątkowe wyróżnienie, które jest efektem pracy i zaangażowania wszystkich pracowników ABM. Jesteśmy niezwykle dumni z tego faktu!

Wróć
Post Thumbnail