Społeczna odpowiedzialność biznesu w ABM

„Razem wspieramy tych, którzy świat czynią piękniejszym”. To zdanie w Misji ABM Wyposażenie Sklepów oddaje to, czym kierujemy się na co dzień. W 2020 i 2021 roku angażowaliśmy się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Braliśmy udział w licytacjach w szczytnych celach, wyposażyliśmy szkołę w nowe meble, przekazywaliśmy instytucjom środki ochrony indywidualnej, biegaliśmy dla chorej dziewczynki. A to nie wszystko…

Działania na rzecz lokalnej społeczności w ABM

Cenimy lokalną społeczność, a jednocześnie wspieramy też inicjatywy prowadzone na szeroką skalę. Dlatego nasze działania są zróżnicowane.

Oto akcje, które inicjowaliśmy lub wspieraliśmy:

Podarowaliśmy wybrane środki ochrony indywidualnej: rękawiczki, maseczki, żele, płyny antybakteryjne, stacje do dezynfekcji. Trafiły one między innymi do Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, Fundacji Mam Marzenie, Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS.

Uczestniczyliśmy w akcji „Pomagaj z pasją”, organizowanej przez Fundację Pro NGO. Niepowtarzalne dzieła pracowników ABM trafiły na licytację on-line. Zebrane fundusze wsparły organizacje pozarządowe.

Braliśmy udział w licytacji prac organizowanej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Opiekunów i Wolontariuszy „Ostoja”. Autorami dzieł są osoby uczestniczące w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Fundusze uzyskane z licytacji wspierają rehabilitację społeczną podopiecznych Stowarzyszenia. W licytacji braliśmy udział już po raz siódmy.

Zaprojektowaliśmy, wyprodukowaliśmy i zamontowaliśmy meble w Szkole Podstawowej nr 137 w Krakowie. Nowe wyposażenie znalazło się ostatecznie w salach lekcyjnych, szkolnej bibliotece oraz szatni.

W tej samej szkole pomogliśmy także w organizacji konkursu na Eko Szopkę. Uczniowie tworzyli szopki bożonarodzeniowe z materiałów recyklingowych.

Spacerowaliśmy i biegaliśmy w ramach akcji „Firmowa Aktywacja” dla Niny Słupskiej, dziewczynki chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Liczył się każdy kilometr, gdyż przeliczaliśmy je na złotówki. Zebraną kwotę przekazaliśmy na konto Niny. Pomoc dla dziewczynki płynęła od firm z całej Polski, znanych osób i wolontariuszy. I udało się! Dzięki wsparciu osób i firm z całej Polski Nina otrzymała lek. Z informacji pojawiających się w mediach, wynika, że terapia genowa przynosi pozytywne rezultaty!

 

Długa tradycja pomagania

Są działania, które wpisują się w wieloletnią tradycję pomagania ABM. Są to akcje, w których uczestniczymy regularnie co roku: przekazywanie paczek dla polskich rodzin na Ukrainie, udział w Poland Business Run, świąteczny orszak ABM odwiedzający dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 137 w Krakowie czy uczestnictwo w aukcjach Stowarzyszenia „Ostoja”. Wiemy, że pomaganie ma sens, dlatego działamy dalej!

Zobacz podziękowania od firm, którym pomogliśmy:
https://www.abm.com.pl/referencje-i-podziekowania

Back
Post Thumbnail