Udział w 19. Cracovia Maraton

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 roku miał miejsce główny bieg 19. Cracovia Maraton. Dzień wcześniej, w sobotę, zawodnicy pokonali dystans wokół Błoń na rolkach, a także bieg w ramach 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. Późnym wieczorem rozpoczął się Bieg Nocny na 10 kilometrów.

Pracownicy ABM w Cracovia Maraton

Główny bieg poprzedziła oczywiście energiczna rozgrzewka na Rynku Głównym w Krakowie. Po odliczeniu ostatnich sekund pozostałych do biegu i symbolicznym wystrzale wystartował 19. Cracovia Maraton.

Dystans biegu liczył nieco ponad 42 kilometry! Podczas trasy zawodnicy otrzymali od kibiców wspierający doping: oklaski, dźwięk trąbek, a nawet muzyki wykonywanej na żywo. Uczestnicy pobiegli między innymi obok Wawelu, Powiśla, odwiedzili Nową Hutę, przebiegli Bulwary Wiślane, trasę wokół Błoń i Woli Justowskiej. Bieg zakończył się powrotem na Rynek Główny.

Warto dodać, że w biegu udział wzięli nasi pracownicy: Marek, Bogusław oraz Dariusz. Dla Marka 19. edycja maratonu była tą, która pozwoliła mu zdobyć Koronę Maratonów Polskich. Gratulujemy!

Ekologiczna inicjatywa podczas biegu

Tegoroczna edycja biegu była powiązania z miejską kampanią „Kraków w dobrym klimacie„. Dlatego też organizatorzy zmniejszyli ilość plastiku i papieru w materiałach towarzyszących biegowi. Koszulki były wykonane z materiałów z recyklingu, rozdawane bez foliowych opakowań. Natomiast podczas kulinarnego Pasta Party zrezygnowano z plastikowych naczyń i sztućców jednorazowych. Na trasie pojawiły się hydranty z wodą pitną, zadbano również o strefy na zostawianie odpadów.

Zobacz zdjęcia pracowników ABM z biegu:
https://www.abm.com.pl/19-cracovia-maraton 

Przeczytaj też relację z biegu w Poland Business Run 2021:
https://abm.eu/bieg-abm-dla-poland-business-run-2021/

Wróć
Post Thumbnail