Wspieramy ukraińskich uchodźców w naszym ośrodku
Od kilku dni gościmy w Brzeźnicy 8 osób z Ukrainy  (rodzinę naszego pracownika), które zdążyły uciec przed wojną z okolic Kijowa. Są to kobiety, nastolatkowie i 2-letnia dziewczynka. W budynku, który zwykle służy nam jako miejsce szkoleń znaleźli tymczasowy dom.

Wspieramy uchodźców w ośrodku w Brzeźnicy

Wspieramy ukraińskich uchodźców, udostępniając dla nich ośrodek szkoleniowy w Brzeźnicy. Robimy wszystko, by pomóc im przetrwać trudny dla nich czas. Wszyscy bowiem chcą wracać do swoich domów gdy wojna się skończy. Organizujemy dla nich pomoc żywnościową, zabawki dla małej Alisy, wyszukujemy potrzebne informacje. Panie są niezwykle energiczne i od pierwszych dni robią wszystko, by nie być dla nikogo ciężarem. Choć żadna z nich nie mówi po polsku.

 

Podczas wczorajszego wieczoru zaserwowały barszcz ukraiński i pierogi. Szukamy dla nich pracy, bo wolą zarobić na swój pobyt i nie korzystać docelowo z pomocy. Wierzą, że inni bardziej jej potrzebują. Do codziennego transportu organizujemy rowery.

Dziękujemy także mieszkańcom Brzeźnicy

za życzliwe przyjęcie nowych mieszkańców oraz za życzliwość, na bieżąco udzielaną pomoc. Czasem chodzi o bardzo drobne sprawy, jak napompowanie opon w rowerach. Dziękujemy zwłaszcza panu Marcinowi, który działa na miejscu i koordynuje pomoc.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych pracowników. Za podarowane zabawki, poświęcony czas – za pomoc finansową, rzeczową, logistyczną, za zaangażowanie „płynące prosto z Waszych serc”.

Zobacz także więcej zdjęć z wyjazdu na abm.com.pl:
https://www.abm.com.pl/wspieramy-ukrainskich-uchodzcow-w-naszym-osrodku

Wróć
Post Thumbnail