XIII Olimpiada ABM – relacja z zawodów

Tegoroczna edycja zimowej Olimpiady ABM jest wznowieniem tradycji, która rozpoczęła się w firmie w 2004 roku. 19 lutego 2022 – to data trzynastej, zimowej edycji Olimpiady ABM. Miejsce zawodów – Jaworzyna Krynicka – należy do największych ośrodków narciarskich w Polsce. Stok znajdujący się w gminie Muszyna przeznaczony jest przede wszystkim dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania.

XIII Olimpiada ABM w Jaworzynie Krynickiej

Jaworzyna Krynicka to częsty cel pasjonatów sportów zimowych ze względu na szeroki wybór tras narciarskich. Zwłaszcza że na stok w zimie wjedziemy koleją krzesełkową, gondolową lub wyciągiem orczykowym. Dostępnych jest siedem tras zjazdowych dla narciarzy i snowboardzistów, dwie drogi rowerowe oraz szlaki turystyczne. Każdy zatem znajdzie aktywność dla siebie. Z kolei ze szczytu Jaworzyny Krynickiej bez wątpienia zachwyci nas widok na Tatry Słowackie i Beskidy.

XIII Olimpiadę ABM rozpoczęliśmy od zjazdów testowych oraz nadania numerów startowych dla Zawodników.

Sportowa rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach:
Slalom Gigant Narty Kobiety
Slalom Gigant Narty Mężczyźni
Slalom Gigant Snowboard Mężczyźni

W ramach każdej kategorii obowiązywały dwa przejazdy, natomiast trzeci był dobrowolny. Najlepszy czas w konkurencji „Slalom Narty Kobiety” należał ostatecznie do Weroniki: 35.02.

Dodatkową atrakcją były również kreatywne konkursy: „Slalom w rakietach” i „Bieg po kota w worku”. Slalom w rakietach narciarskich okazał się sporym wyzwaniem, natomiast w workach skrywały się miłe niespodzianki.

XIII Olimpiada ABM – wyniki

Slalom Narty Kobiety:
Miejsce 1: Weronika
Miejsce 2: Anna
Miejsce 3: Katarzyna

Slalom Narty Mężczyźni:
Miejsce 1: Piotr
Miejsce 2: Stanisław
Miejsce 3: Andrzej

Slalom Snowboard Mężczyźni:
Miejsce 1: Paweł
Miejsce 2: Robert
Miejsce 3: Adam

Uczestnikom dziękujemy przede wszystkim za dobrą zabawę i sportowe emocje w duchu fair play! Dla wszystkich mamy natomiast świetną wiadomość – wznawiamy inicjatywę Olimpiad w ABM! Czekając na kolejną edycję Olimpiady, zachęcamy do szlifowania swoich talentów narciarskich i snowboardowych. Kto wie, do kogo trafi medal i puchar w kolejnej edycji… Być może do Ciebie?

Zobacz także więcej zdjęć z wyjazdu na abm.com.pl:
https://www.abm.com.pl/2022-olimpiada-abm

Wróć
Post Thumbnail