Marcin Szarpak mistrzem świata w pływaniu zimowym!

Król Lodu złotym medalistą i rekordzistą świata! Pływak wywalczył dwa złote medale na dystansie 250 i 1000 metrów, ponownie zdobywając tytuł Króla Lodu. Jako sponsor wyjazdu Marcina na 5. Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym, jesteśmy niezwykle dumni z jego sukcesów!

 

 

Król Lodu znów mistrzem świata!

W dniach 12-15 stycznia 2023 roku we francuskim miasteczku Samoens odbyły się mistrzostwa świata. Zmagania pływaków w lodowatej wodzie (do 5 stopni Celsjusza) miały miejsce w jeziorze Lac aux Dames. Mistrzostwa zgromadziły blisko 500 pływaków z 41 państw. Mimo deszczowej pogody wśród zawodników panował świetny nastrój!

Marcin Szarpak startował indywidualnie na dystansie 250, 500, 1000 metrów. A także w polskiej sztafecie 4 × 250 metrów. Na miejscu wspierał go trener Wojciech Głyk.

W piątek nasz pływak wystartował na dystansie 500 metrów stylem dowolnym. W rywalizacji zajął 3. miejsce w kategorii ogólnej i 2. miejsce w kategorii wiekowej. Zdobywając brązowy medal z czasem 05:38.92, poprawił swój rekord życiowy o 0,05 sekundy.

Sportowe emocje czekały nas także w sobotę. Zawodnicy wystartowali na dystansie 1000 metrów stylem dowolnym. W kategorii mężczyzn znalazło się 73 pływaków. Kibicowaliśmy Marcinowi Szarpakowi w utrzymaniu tytułu Króla Lodu!

Tak też się stało! Marcin Szarpak został mistrzem świata na dystansie 1000 metrów i zdobył złoty medal! Płynąc kraulem, osiągnął rewelacyjny czas 11:31.53.  Tym samym utrzymał tytuł Króla Lodu i ustanowił nowy Rekord Guinnessa. Poprawił swój ubiegłoroczny rekord o 17 sekund.

W niedzielę, czyli ostatnim dniu mistrzostw, odbyła się rywalizacja na dystansie 250 metrów oraz sztafeta 4 × 250 metrów.

Dystans 250 metrów przepłynął z czasem 02:36.99. Indywidualny start zakończył się nowym rekordem świata, złotym medalem i pobiciem zeszłorocznego rekordu o 7 sekund!

Przyszła pora na ostatnią konkurencję – sztafetę 4 × 250 metrów stylem dowolnym. Wzięło w niej udział czterech polskich pływaków: Marcin Szarpak, Aleksandra Bednarek, Michał Tomaszowski i Paweł Bednarczyk. Polska drużyna zajęła drugie miejsce z czasem 11:51.64, zdobywając srebrny medal.

 

ABM sponsorem Marcina Szarpaka

Marcin Szarpak podziękował ABM za wsparcie: „To dzięki Wam mogę tu dzisiaj być”. Ufundowaliśmy wyjazd Marcina Szarpaka na mistrzostwa, co pozwoliło mu stanąć do rywalizacji z pływakami z całego świata i utrzymać tytuł Króla Lodu. Z mistrzostw przywiózł aż cztery medale!

Czujemy ogromną dumę z sukcesów Marcina – warto spełniać marzenia! Doceniamy sportowców, którzy mimo przeszkód wciąż doskonalą swoje umiejętności. Pływacy w lodowatej wodzie pokonują ograniczenia fizyczne i psychiczne. Marcin jest najlepszym przykładem na to, że przekraczanie granic z pasją ma prawdziwą wartość.

Mistrzostwa świata nie oznaczają jednak koniec sezonu zimowego pływania. Przed Marcinem kolejne zawody i wyzwania, między innymi Lodowa Mila. Planujemy zorganizować także wydarzenie z udziałem mistrza. Szczegóły podamy wkrótce.

Wróć
Post Thumbnail