Wyposażenie księgarni – nowa realizacja ABM Kraków

Wyposażenie księgarni przez Salon ABM w Krakowie to kolejna realizacja dla naszego Klienta. Jakiś czas temu opisywaliśmy realizację księgarni mieszczącej się w Łomży. Tym razem nowy salon znajduje się w Warszawie.

 

Wyposażenie księgarni przyjaznej Klientom

Oferta księgarni obejmuje nie tylko książki, ale i prasę, pozycje muzyczne, akcesoria szkolne i biurowe. Szeroki asortyment prezentowany jest za pomocą regałów przyściennych i gondoli.

Wszystkie księgarnie w ramach sieci zaaranżowane są w jednolitym stylu. Z tego też powodu Klient przedstawił nam projekt sklepu. Przystąpiliśmy do prac zgodnie z wytycznymi, mając na uwadze zachowanie spójności w wyposażeniu.

Wykonaliśmy dla Klienta meble z płyty oraz elementy. Regały metalowe obudowaliśmy płytą, a na wolnej przestrzeni zamontowaliśmy panele naścienne. Część wyposażenia zrealizowaliśmy na wymiar.

W ramach realizacji wykonaliśmy:
– gondole wraz z zakończeniami,
– regały przyścienne,
– wykończenia z płyty do kasy,
– wykończenia regałów metalowych będących na wyposażeniu księgarni,
– panele z aluminiowymi wkładkami,
– meble na zaplecze socjalno-biurowe: blat do kuchni, szafka do pomieszczenia sanitarnego.

W środkowej części salonu umieściliśmy gondole sklepowe. Pozwalają one na ekspozycję tytułów z obu stron. Panele z wkładkami na krańcach mebli tworzą dodatkową przestrzeń do prezentacji książek i akcesoriów.

W części przyściennej zamontowaliśmy z kolei długi ciąg regałów na książki. W tej strefie prezentowana jest duża liczba tytułów, ułożonych według gatunków literackich. Warto zauważyć, że dolne półki ułożyliśmy skośnie, dzięki czemu grzbiety książek są lepiej widoczne dla Klientów.

W ramach realizacji wykonaliśmy również wykończenia regałów metalowych. Regał na gazety, regały na książki oraz ladę sklepową obudowaliśmy płytą w kolorze dębowym. W efekcie wnętrze salonu zyskało na przytulności. Płyta przypominająca drewno bardzo dobrze sprawdza się w otoczeniu papierowych wydań książek.

W salonie uwagę zwracają również pokaźne filary. Postanowiliśmy wykorzystać także ten element w celu ekspozycji artykułów. Dlatego też na filarach zamontowaliśmy panele z aluminiowymi wkładkami. Za pomocą półek i zawieszek umieszczonych we wkładkach prezentowane są artykuły szkolne oraz książki.

Zobacz efekty realizacji:
https://www.abm.com.pl/wyposazamy-ksiegarnie-warszawa-2022-12

Wróć
Post Thumbnail